Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Paměťové karty

Jak vybrat paměťovou kartu?

Paměťová karta je záznamové médium, které slouží k ukládání a přenosu dat. Paměťové karty můžeme taktéž používat pro přenos dat jako flash disky, pokud máme k dispozici čtečku paměťových karet. Narozdíl od flash disků jsou paměťové karty ale primárně určeny jako datové úložiště pro jiná elektronická zařízení, kterými jsou dnes nejčastěji digitální fotoaparáty, mobilní telefony, PDA a případně i notebooky.

Rychlé odkazy:
Nejlevnější paměťové karty do 400,- Kč

Odkazy na paměťové karty osvědčených značek: SanDisk, Pretec, Kingston

 

Jaký formát paměťové karty zvolit?

Pokud potřebujete paměťovou kartu do digitálního fotoaparátu, nemusíte se ohlížet na velikost karty. Pro mobilní telefony, přenosné hudební přehrávače či PDA jsou určeny  micro karty.

 

Jakou kapacitu budu potřebovat?

Kapacita nám udává, kolik dat se na paměťovou kartu vejde. Zde platí pravidlo, že čím více, tím lépe. Každý typ paměťových karet má strop pro svoji maximální kapacitu. Karty XD se vyrábí maximálně do kapacity 2GB, MMC karty do 4GB a ostatní karty mají teoretické omezení na 100GB, ale v současné době nebylo tak vysoké kapacity dosaženo. Vždy je potřebné si zjistit jakou kapacitu karet podporuje zařízení do kterého je karta určena. V případě, že koupíte kartu větší, je možné, že by nemusela pracovat správně.

 

Vybrat Paměťovou kartu podle parametrů

 

 

Porovnat paměťové karty